Tajemnica Wikipedii

Wiele lat temu kiedy chcieliśmy dowiedzieć się czegoś o otaczającym nas świecie sięgaliśmy zazwyczaj do książek, podręczników, encyklopedii lub pytaliśmy rodziców, czasem też znajomych. Te czasy na szczęście już minęły.
kobieta
Teraz, dzięki internetowej encyklopedii jaką jest bez wątpienia Wikipedia, możemy dowiedzieć się nie tylko czym jest odwrócona osmoza, ale także kto wygrał I. wojnę światową i dlaczego samolot nie spada, ale unosi się w powietrzu. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez internetowej encyklopedii. Wiele lat temu jednak było ono możliwe. Sięgaliśmy zazwyczaj do tych tradycyjnych, wertowaliśmy setki stron. Dopiero później nastała pora na encyklopedie multimedialne. To one były popularne. Potem jednak w naszych umysłach zagościła na stałe Wikipedia. Dzisiaj każdy z nas może zostać jej współautorem. Wystarczy tylko mieć coś do powiedzenia i chcieć przelać to na wirtualną kartkę papieru. Najważniejszą jednak cechą Wikipedii jest jej całkowita bezpłatność. Nie musimy rejestrować się na stornie i zakładać kont. Nie musimy logować się. Wystarczy tylko wejść i cieszyć się darmowym dostępem do wielu informacji dotykających przeróżnych problemów.

02.12.2011. 08:42

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika