Problem z oponą w trasie? Nic prostszego

Nie ma w zasadzie nic gorszego niż nagła i niespodziewana awaria. Szczególnie jeśli mówimy o awarii auta, którym wybieramy się w długa trasę. Zepsuć potrafi się wszystko. Od akumulatora, przez tłumik, elektrykę, po silnik.
opona
Najgorzej jednak kiedy okazuje się, że mamy problem z oponą. Szczególnie w zimie, gdy śnieg i mróz nie sprzyjają wymianie koła. Nie wszyscy wożą też ze sobą klucze i oponę zapasową. A nawet jeśli posiadamy taką, to najczęściej musimy wyciągnąć wszystko z bagażnika by się do niej dostać. To naprawdę wielki kłopot. Mamy więc dwa wyjścia. Pierwsze, to dodzwonienie się do takiego podmiotu jak pomoc drogowa Wrocław. Dzięki niemu z pewnością awaria zostanie usunięta. Drugi – kupno zawczasu tak zwanego koła zapasowego w sprayu. Czym jest koło zapasowe w sprayu i dlaczego w ostatnich czasach jest to tak popularny produkt? To pojemnik ze specjalną substancją uszczelniającą koło i wężykiem. Wystarczy go przymocować do wentyla i napompować koło. Pojemność 400 ml starczy na oponę 14-15 calową. Po chwili należy przejechać kawałek by rozprowadzić substancję w oponie. Dalej – możemy już spokojnie dojechać do wulkanizatora. Musimy tylko powiedzieć mu, że w oponie jest łatwopalny gaz. Prawda, że proste?

02.12.2011. 08:56

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika