Powrót do korzeni

Każdy fan gier komputerowych z pewnością zastanawiał się już nie jeden i nie dwa razy jak skutecznie wrócić do gier, które produkowane były wiele lat temu.
joystick
To one były niezwykle miodne, to je cechowała rewelacyjna grywalność, i to dzięki nim przeżywaliśmy wiele wspaniałych i doniosłych chwil. Generalnie gracze myślą, że jedynym sposobem na to, by znowu zagrać w takie gry dla dzieci jak Gian Sisters, Mario Bros lub hity typu Body Blows jest kupno starego komputera i kompletu dyskietek. Oczywiście ludzie ci mylą się i to znacznie. Tak naprawdę bowiem wystarczy pobranie z sieci emulatora danego komputera. Dzisiaj w internecie znajdziemy pełne wersje darmowych gier na takie maszynki jak Amiga, Commodore czy Atari oraz emulatory tych sprzętów. Wystarczy więc wejść do sieci i trochę w niej poszperać, a na pewno znajdziemy to czego szukamy. Gry produkowane kilkanaście lat temu różniły się oczywiście (na niekorzyść) grafiką czy dźwiękiem, ale były zdecydowanie lepsze pod względem grywalności niż dzisiejsze tytuły. Miały swój urok i swój klimat. Dlatego też powrót do korzeni wydaje się być bardzo interesujący.

06.12.2011. 09:22

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika