Poszukiwania pracy

Wraz z końcem starego roku wiele osób traci pracę. Najczęściej szefowie firm, w których pracują tłumacza się likwidacją danego stanowiska i oszczędnościami jakie muszą podjąć.
młodzież
Nie analizując zbytnio tej sytuacji warto jednak zaznaczyć, że obecnie poszukiwanie nowej pracy to bardzo trudne zadanie. Często przerasta ono nasze możliwości. Aby znaleźć pracę musimy wiedzieć nie tylko jak wygląda prawidłowy wzór cv, ale także mieć spore doświadczenie i znajomości. Dzisiaj bez nich jest niezwykle trudno. I choć wiele osób mówi, że do danej pracy nie dostało się dzięki znajomościom, a tylko dlatego, że byli po prostu dobrzy, to nie jest to prawda. Znajomości są bardzo cenne. Jeśli zatem stracimy pracę powinniśmy pamiętać o swoich przyjaciołach i rodzinie. Tam poszukajmy nowej oferty i poprośmy znajomych by sami spytali się w firmach gdzie pracują, czy nie potrzebują nowych. Takie rozwiązanie ma jednak swoje minusy. Zawsze będziemy porównywani do osoby, która nas poleciła, a ona z kolei może mieć kłopoty jeśli my nie damy sobie rady. Tak czy inaczej warto spróbować.

30.12.2011. 09:06

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika