Pieniądze to nie wszystko

Prowadząc dynamiczne, szalone życie w ciągłym biegu, często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Mówią, że aby docenić wartość jakiegoś przedmiotu, trzeba go najpierw stracić.
malowanki
Nie zastanawiamy się przecież jak wyglądałoby nasze życie bez telewizora, radia, komputera... aż do czasu, kiedy wyłączą nam prąd. Wtedy właśnie zdajemy sobie sprawę jak bardzo zależni jesteśmy od osiągnięć techniki. Trudno wyobrazić sobie zatem, że istnieją jeszcze miejsca na świecie, gdzie kolorowa telewizja, internet czy samochód, to luksus. W przytłaczającej większości przypadków sytuacja ta rozwinęła się na skutek biedy i ubóstwa, a nie świadomego wyboru. W miejscu, gdzie żadne z dzieci nie słyszało nigdy o kimś takim jak Ben 10, a jedyną formą rozrywki są starodawne malowanki, wydawać by się mogło – panuje smutek, przygnębienie i rozpacz. Nic bardziej mylnego. Po raz kolejny okazuje się, że pieniądze i rzeczy materialne szczęścia nie dają. I choć napisano na ten temat liczne piosenki i książki, nam – Europejczykom XXI wieku, ciągle trudno to zrozumieć.

12.08.2010. 05:48

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika