Edukacja najważniejsza

Niestety ale statystyki nie kłamią. Okazuje się, że Polacy palą coraz więcej papierosów. Jak by tego było mało, to przygodę z dymkiem zaczynają jeszcze wcześniej niż kilkanaście lat temu. Dzisiaj często mają oni 15 czy 16 lat kiedy po raz pierwszy sięgają po papierosa.
zakaz palenia
Cóż. Najgorsze jest jednak to, że sprzedawcy w sklepach sprzedają papierosy nie pytając młodych o wiek. To skandal. Czy nie może być tak jak w sklepach, które oferują piwo czy wino? Tam zawsze osoba sprzedająca w razie wątpliwości pyta klienta o dowód osobisty. Jeśli nic z tym nie zrobimy możemy być pewni, że będzie tylko coraz gorzej. A lekarze cały czas alarmują – osoby, które zaczynają palić w młodym wieku są o wiele bardziej narażone na szkodliwe działanie dymu niż dorośli. Częściej też zapadają na raka płuca czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc raz inne tego typu schorzenia (zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, duszność). Co więc możemy zrobić w tej sytuacji? Tylko jedno – edukować młodych i nie pozwolić im na to, by robili to, co chcieli.

06.12.2011. 15:20

Yorika

Cześć wam! Witam na moim blogu. Jestem fanką mangi, anime i wszystkiego co japońskie. Mam plan wybrać się na sushi, ale to już w dalszej część mojego bloga....
Yorika